شعار سال
یکشنبه 13 اسفند 1402
  • 1401/11/05 - 01:52
  • - تعداد بازدید: 230
  • - تعداد بازدیدکننده: 230
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

به جای مدرک دادن هنر و مهارت بیاموزیم

«سیدصولت مرتضوی» گفت: باید به جای مدرک دادن هنر و مهارت بیاموزیم و در این راستا به معاونت اشتغال گفته‌ایم اطلس اشتغال استان را که خروجی آن تعداد بیکاران و تعداد شاغلان و میزان فرصت‌های شغلی و استعداد استان برای کارآفرینی است را به ما بدهند.

«سیدصولت مرتضوی» گفت: باید به جای مدرک دادن هنر و مهارت بیاموزیم و در این راستا به معاونت اشتغال گفته‌ایم اطلس اشتغال استان را که خروجی آن تعداد بیکاران و تعداد شاغلان و میزان فرصت‌های شغلی و استعداد استان برای کارآفرینی است را به ما بدهند.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به نقل از خبرگزاری ایمنا، مرتضوی با اعلام آمار اشتغال زایی افزود: اولویت سال ۱۴۰۲ برای ما اشتغال است زیرا اشتغال، جرأت مسکن دار شدن و ازدواج را فراهم می‌کند؛ بستر اشتغال فراهم شده است و رئیس جمهوری و دولت حجت را بر ما تمام کرده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:  آمار فرصت‌های شغلی که توسط دولت سیزدهم به وجود آمده است  نشان می دهد که بر اساس آن دولت موفق شده از ابتدای فعالیت خود تاکنون حدود یک میلیون شغل ایجاد کند.

سید صولت مرتضوی با بیان اینکه حدود یک میلیون شغل از ابتدای دولت ایجاد شده است، اظهار کرد: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون حدود یک میلیون فرصت شغلی و بیمه شده جدید ایجاد شده است.

وی افزود: رئیس جمهور در چند حوزه دستوراتی صادر کرد که یکی از سر فصل‌ها، بحث اشتغال بود. عملکرد استان‌ها در ۱۰ ماهه اول امسال طبق آنچه در سامانه رصد ثبت شده، بیش از پیش بینی‌ها اشتغال محقق شده است؛ از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون حدود یک میلیون فرصت شغلی و بیمه شده جدید ایجاد شده است.

وزیر کار اضافه کرد: دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۲، نگاه وسیعی به اشتغال داشته است. ساختار تبصره ۱۸ به کمیته‌ای محول شده که من و وزیر کشور در آن عضو هستیم. این تبصره ۱۸ با گذشته قابل قیاس نیست و منابعی که دیده شده، بسیار مطلوب و برنامه محور است و تفکیک اختیار به دستگاه اجرایی و استان‌ها صادر شده است. ۴۵ همت از محل هدفمندی منابع پیش‌بینی شده است و ۲۰۰ هزار میلیارد از تبصره ۱۶ به تبصره ۱۸ منتقل شده است.

جهاد تبیین هم‌که یک وظیفه و رسالت همگانی است

مرتضوی افزود: علاوه بر شرکت‌های وزارتخانه، سایر شرکت‌ها و سایر دستگاه‌های متولی اشتغال را در این زمینه دعوت می‌کنیم تا موضوع اشتغال را ساماندهی کنیم. استان به استان سند توسعه اشتغال را تنظیم خواهیم کرد. ملزم کردن دستگاه‌های اجرایی به تعهدی که در رابطه با اشتغال دارند و ارائه برنامه اشتغال‌زایی در سال ۱۴۰۲ از موضوعات مهم است. جلسات شورای اشتغال استان را باید شخص استاندار اداره کند. بانک‌های عامل گاهی از پاسخگویی فرار می‌کنند و اینها باید ملزم به پاسخگویی شوند.

  • گروه خبری : اخبار استانی
  • کد خبر : 95369
کلمات کلیدی
حامد غلامی
خبرنگار

حامد غلامی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

سایر پیوندها
تنظیمات قالب
گفتگو انلاین

سامانه ی گفتگوی آنلاین