شعار سال
جمعه 04 فروردین 1402
  • 1401/11/05 - 12:51
  • - تعداد بازدید: 75
  • - تعداد بازدیدکننده: 72
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
  • /ZBAx
با همکاری فنی وحرفه ای و اداره غله و خدمات بازرگانی انجام می شود؛

راه اندازی اولین آکادمی استانی نان در خوزستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای خوزستان؛ باهمکاری اداره کل آموزش فنی وحرفه ای خوزستان و اداره کل غله وخدمات بازرگانی استان اولین آکادمی استانی نان در خوزستان راه اندازی می شود.
بنا به این گزارش ، درنشست مشترک شهرام ملایی هزاروندی مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای خوزستان و امید جهان نژادیان مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان راهکاری گسترش تعاملات و همکاری ها ی مستمر همچنین توسعه فرهنگ مهارت آموزی و راه انداز اولین آکادمی استانی نان در خوزستان برگزارشد.
 شهرام ملایی هزاروندی مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای خوزستان در این نشست با اشاره به تعاملات و همکاری های صورت گرفته در سال های گذشته، گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای  در ساختار نظام آموزشی کشور جایگاه  ویژه ای دارد این سازمان به عضویت رسمی سازمان جهانی اموزش های مهارتی  و کد دوره های آموزشی آن تحت نظر سازمان جهانی کار  تعریف شده است و مدارک صادره از سوی این سازمان اعتبار بین المللی دارد .
وی تصریح کرد:آموزش های فنی وحرفه ای می تواند فرد را برا ی احراز شغل  و حرفه کسب و کار آماده نماید یا کارایی و توانایی  را در انجام شغل افزایش دهد.
ملایی هزاروندی عنوان کرد: یکی از رویکردهای اداره کل آموزش فنی وحرفه ای  استفاده متقابل از ظرفیت های شرکای اجتماعی وذینفعان مهارتی  و اداره غله و خدمات بازرگانی از اولویت های راهبردی برای پیشبرد اهداف مشترک سازمانی است.
وی آمادگی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای خوزستان درراه اندازی اولین نمونه آکادمی استانی در خوزستان برای بالا بردن کیفیت نان در استان اعلام کرد.
امید جهان نژادیان مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان نیز ضمن اشاره به اهمیت آموزش مهارتی گفت : استان خوزستان با وجود داشتن ظرفیت و پتانسیل در حوزه زیر ساختی ضعف های مشهودی دارد که در حوزه آرد و نان و کیفیت نان هم این ضعف به چشم می آید.
جهان نژادیان افزود:بر همین اساس دنبال این هستیم که اگر امکان داشته باشد  در زمینه بهبود کیفیت نان اتفاق خوبی بیفتد
وی ادامه داد:در این مسیر نقش اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان بسیار پر رنگ می باشد و ما به آموزشهای  مهارتی فنی وحرفه ای  نیازمندیم
جهان نژادیان با اشاره به اینکه آکادمی ملی نان از سال ۱۳۹۷ موجودیت خود را اعلام کرده است  و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور همراهی بسیار خوبی داشته است، گفت:ما می‌خواهیم این حرکت در کل کشور اتفاق بیفتد و  اولین نمونه آکادمی استانی در استان خوزستان ایجادتا بتوانیم نان خوب را به مردم معرفی کنیم
وی خاطرنشان کرد:در این آکادمی علاوه بر پخت نان های مختلف ، آموزش های مرتبط مطابق استانداردهای آموزش فنی و حرفه‌ای به نانوایان و متقاضیان جواز کسب نانوایی ارائه و گرفتن پروانه کسب نانوایی منوط به اخذ گواهینامه فنی و حرفه ای خواهدشد.

  • گروه خبری : اخبار استانی
  • کد خبر : 95396
کلمات کلیدی
حامد غلامی
خبرنگار

حامد غلامی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

شهرام ملایی هزاروندی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان
32270100
تنظیمات قالب
گفتگو انلاین

سامانه ی گفتگوی آنلاین